2013 елгы XXVII Бөтендөнья җәйге Универсиада, Казан,

6-17 июль
РУСENGТАТ

Казанда байдаркаларда һәм каноэларда ишү буенча Россия беренчелегенең ярымфинал ярышлары узды

Россия беренчелеге ярышларының икенче көнендә Казанда каноэчылар һәм байдаркачыларның ярымфинал ярышлары узды.

Юниорлар К 1 1000 метрга

Бер кешелек байдаркада юниорлар арасында ярымфиналда иң яхшы нәтиҗәләрне Ростов өлкәсеннән Павел Голубенко күрсәтте. Финал ярышлары җомга көнне, 15 августта узачак.

 Ярымфинал 1

1. Александр Казак, Воронеж – 4:03.430

2. Михаил Тер-Давидьян, Ростов өлкәсе – 4:04.470

3. Евгений Симонов, Липецк өлкәсе – 4:04.732

4. Дмитрий Савин, Волгоград өлкәсе– 4:11.568

Ярымфинал 2

1. Андрей Андреев, Калининград өлкәсе – 4:01.668

2. Дмитрий Баранов, Мәскәү өлкәсе– 4:04.075

3. Илья Ситников, Архангельск өлкәсе – 4:07.633

4. Игорь Трушин, Мәскәү – 4:08.656

 

Ярымфинал 3

1. Дмитрий Буянов, Мәскәү өлкәсе – 4:05.891

2. Антон Сорокин, Мәскәү – 4:07.826

3. Юрий Рыков, Свердловск өлкәсе – 4:09.002

4. Денис Дорошенко, Әстерхан өлкәсе – 4:13.137

Ярымфинал 4

1. Павел Голубенко, Ростов өлкәсе – 3:59.711

2. Яков Мельников, Санкт-Петербург – 4:01.000

3. Степан Леонтьев, Свердловск өлкәсе – 4:01.360

4. Владислав Щербаков, Краснодар крае – 4:07.212

 

Юниорлар С 1 1000 метрга

Юниорлар арасында ярымфиналда каноэда ялгыз ишүдә иң яхшы вакытны Саратов өлкәсеннән Олег Колесниченко күрсәтте – 4:30.935. Көн дәвамындагы барлык өч яхшы нәтиҗә дә аның тарафыннан күрсәтелде.

Ярымфинал 1

1. Алексей Процанов, Ростов өлкәсе – 4:32.499

2. Никита Брюсов, Тверь өлкәсе – 4:32.615

3. Иван Дмитриев, Тверь өлкәсе – 4:36.425

4. Евгений Рак, Ростов өлкәсе – 4:37.314

Ярымфинал 2

1. Артем Пронь, Краснодар крае – 4:34.120

2. Вадим Карасев, Ульяновск өлкәсе – 4:36.817

3. Максим Карташов, Ростов өлкәсе – 4:41.623

4. Игорь Барзилов, Башкортстан – 4:44.197

 

Ярымфинал 3

1. Александр Тутаев, Мәскәү өлкәсе – 4:40.592

2. Леонид Панькин, Мәскәү – 4:41.904

3. Андрей Шарашов, Кырым – 4:52.461

4. Никита Строчкин, Мәскәү – 4:56.664

Ярымфинал 4

1. Олег Колесниченко, Саратов өлкәсе – 4:30.935

2. Иван Лиховидов, Ростов өлкәсе – 4:31.070

3. Ярослав Криворучко, Ростов өлкәсе – 4:31.147

4. Иван Мельников, Мәскәү өлкәсе – 4:51.888

Юниоркалар К 1 1000 метрга

Кызлар арасында байдаркада ялгыз ишүдә ярымфиналда Татарстан Республикасы вәкиле Алена Жигалина башкаларны еракта калдырып килде. Аның вакыты икенче ярымфинал җиңүчесе Александра Соколовадан өч секундка диярлек яхшырак.

Ярымфинал 1

1. Александра Соколова, Кострома өлкәсе – 4:45.840

2. Алина Кульбис, Мәскәү – 4:48.523

3. Ксения Вальцева, Санкт-Петербург – 4:49.808

4. Надежда Ершова, Ярославль өлкәсе – 4:53.689

 

Ярымфинал 2

1. Алена Жигалина, Татарстан – 4:42.226

2. Наталья Ромах, Санкт-Петербург – 4:47.126

3. Дарья Гладких, Воронеж өлкәсе – 4:47.716

4. Ольга Дуболазова, Воронеж өлкәсе – 4:51.023

Юниорлар К 2 1000 метрга (ике кешелек байдарка)

Ярымфинал 1

1. Кирилл Буцких/ Олег Гусев, Рязань өлкәсе – 3:42.475

2. Никита Козеев/Александр Соколов, Ростов өлкәсе – 3:44.391

3. Георгий Кольбин/Никита Якимов, Волгоград өлкәсе – 3:44.798

4. Игорь Чередниченко/Денис Щафоростов, Ростов өлкәсе – 3:49.618

Ярымфинал 2

1. Никита Борисенко/Антон Сорокин, Мәскәү– 3:43.906

2. Андрей Тодирка/Сергей Кожухарь, Мәскәү өлкәсе – 3:47.338

3. Владислав Герасимов/Владимир Евдокимов, Самара өлкәсе – 3:48.613

4. Вадим Сукочев/Михаил Муковников, Воронеж өлкәсе – 3:48.613

Җомга көнне Казанда Спортның ишү төрләре сараенда Россия беренчелегенең беренче медальләре уйнатылачак. Байдаркачыларның (ялгыз, ике кешелек, дүрт кешелектә) һәм каноэчыларның (ялгыз, ике кешелек, дүрт кешелектә) 1000 метрга финал ярышлары узачак.

 

"Спорт проектлары башкарма дирекциясе" матбугат хезмәте

Hjq0d9n1hd
Второй соревновательный день 14.08.2014